Muzeum łodzi podwodnych w Torrevieja

Turyści, którzy planują zrobić przechadzkę po porcie w Torrevieji w żadnym wypadku nie mogą przegapić zwiedzenia znajdującego się tam muzeum łodzi podwodnych. Nie chodzi tu jednak o muzeum jakie sobie wyobrażamy. Nie ma tu żadnych eksponatów pochodzących ze starych łodzi podwodnych. Ciekawostką i niespodzianką jest to, że to właśnie stara łódź podwodna to muzeum.

Muzeum to okręt podwodny typu Daphné, które były budowane w latach 60 oraz 70 XX wieku we Francji. Jednak jednostki te służyły również w innych państwach, jak Pakistan, Portugalia, Afryka Poludniowa czy Hiszpania. Pierwszy okręt podwodny zbudowany dla Hiszpanii nosi oznaczenie S61 i został oddany do użytku w maju 1973 roku.

Wycofanie go ze służby nastąpiło w grudniu 2003 roku, a już w lutym 2004 roku miasto otrzymało go w prezencie od Ministerstwa Obrony. Zwiedzający okręt mogą w znajdującym się tam muzeum wyobrazić sobie życie w takim okręcie oraz przeżyć to uczucie na żywo.

Morskie oraz solne muzeum w Torrevieji zajęło się transformacją łodzi podwodnej w muzeum. Dzięki temu każdy zwiedzający ma okazję wejść do środka okrętu i zwiedzić jego wnętrze. Cały wysiłek nie poszedł na marne, gdyż każdy zwiedzający może w zaledwie kilka minut przenieść się do całkowicie innego świata.

Na samym wejściu musimy pokonać wąskie metalowe schody i nagle znajdujemy się w klaustrofobicznym, ciasnym pomieszczeniu. Nie zapominajmy, że załoga okrętu musiała spędzić w takich warunkach kilka tygodni a nawet miesięcy…

Pierwszym pomieszczeniem jest sypialnia załogi, która spała tam na trzypiętrowych łóżkach. Oczywiście zwiedzający ma też możliwość przyjrzeć się całej technice muzeum. Znajdują się tam manekiny wielkości człowieka ubrane w oryginalne mundury hiszpańskiej marynarki. Nieco bardziej przyjazna atmosfera panuje w następnym pomieszczeniu, tak zwanym salonie, gdzie marynarze mogli nieco odpocząć i się zrelaksować.

Dla turystów, którzy chcą przeżyć coś innego i urozmaicić sobie czas to idealna okazja.

W sezonie zimowym (czyli od października do czerwca) muzeum jest otwarte od środy do niedzieli między godziną 10:00 a 14:00. W okresie letnim natomiast (czyli od lipca do września) od 17:00 do 20:00. Podczas Świąt Bożonarodzeniowych oraz innych świąt muzeum pozostaje zamknięte. Najlepiej zawsze wcześniej się dowiedzieć.

Wstęp to koszt 2 euro. Najniższe pomieszczenie wynosi 1,15m. W dni deszczowe również należy się dowiedzieć, czy muzeum jest otwarte gdyż z reguły jest tak, że w taką pogodę ze względów bezpieczeństwa odwiedzający nie są wpuszczani do środka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Torrevieja24.pl - Miasto w Hiszpanii Torrevieja.