Nietoperze w Torrevieja

W Torrevieja miejski biolog Juan Antonio Pujol zainicjował projekt hodowli nietoperzy. Jak się teraz okazuje, z sukcesem. W ostatnich sześciu latach biolog ustawił wokół lagun w Torrevieja 37 skrzynki z gniazdami. Jak poinformowała rada miasta 60 procent z nich zostało zajętych i zamieszkałych przez nietoperze.

Wraz z programem środowiskowym miasto chce uchronić nietoperze przed wymarciem. Poza tym nietoperze okazuję się być w mieście bardzo pożyteczne. Dzięki nim ma zostać opanowana plaga much, jaka panuje wokół solanek. Nietoperze żywią się muchami oraz komarami i polują na nie w tysiącach sztuk nocą.

W prawdzie nietoperze nie poradzą sobie z całą populacją owadów, ale mają swój udział w utrzymaniu plagi pod kontrolą. Dzięki postawieniu skrzynek z gniazdami na brzegu solanki według biologa Pujol liczba populacji nietoperzy pomału wraca do normy.

Kolonie w obrębie oczyszczalni oraz na terenie przemysłu solnego powiększyły się, a miasto chce założyć dalsze kolonie nietoperzy.

W tamtym tygodniu zainstalowano dalsze cztery skrzynie, a trzy dalsze postawiono na terenie różnych szkół w ramach programu „Nostra Natura”. Zadbano o odpowiedni program nauczania uczniów o ekologicznym znaczeniu nietoperzy w naturze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Torrevieja24.pl - Miasto w Hiszpanii Torrevieja.