Nurkowanie w regionie Alicante tylko z zezwoleniem

Hiszpański rząd ma w planie ujednolicić przepisy dla morskich rezerwatów, które cieszą się zainteresowaniem łowiectwem.

Alicante – Nurkowanie w rezerwatach wodnych w regionie Valencia gdzie turyści również chcą łowić ryby niedługo będzie jeszcze bardziej srogo uregulowane. Hiszpański rząd zawarł 9 czerwca dekret, który ustanawia ujednolicone przepisy dla uprawiania nurkowania w chronionych obszarach.

Tym samym zezwolenia dla osób prywatnych będą w przyszłości wydawane na okres trzech miesięcy, a wszelkie zjednoczenia czy kluby otrzymają zezwolenie na rok. W tym czasie sportowcy mogą tak często nurkować, jak tylko chcą, jedynym wymaganiem jest respektowanie przez nich przepisów.

Te kryteria odpowiedzialnego nurkowania mają zostać spisane w jednym katalogu, który będzie musiał być podpisany przez każdego nurka, który będzie chciał uprawiać swój sport w chronionych rezerwatach morskich, aby otrzymać wymagane zezwolenie.

Celem nowego dekretu utrzymanie chronionych obszarów i jednocześnie utrzymanie go w harmonii ze sportem. Niezbędnym jest, aby jakość oraz bezpieczeństwo znalazły się ponad ilością – tak brzmi wniosek władz państwowych, aby zagwarantować ochronę środowiska oraz zapobiec, aby nurkowanie nie przeszkadzało w pracy zawodowym rybakom.

Na terenie prowincji Valencia istnieją jak na razie dwa rezerwaty morskie, gdzie są łowione ryby. Pierwszy rezerwat to stworzona w 1986 roku strefa ochronna wokół wyspy Tabarca jak również rezerwat przy Cabo de San Antonio w Javea.

Te obszary są zarządzane przez rząd centralny oraz region autonomiczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Torrevieja24.pl - Miasto w Hiszpanii Torrevieja.