Rio Safari Park w Elche

Nawet w takim miejscu jak Torrevieja nie zawsze pogoda jest idealna do pływania w morzu czy opalania się. Osoby, które mają ochotę na coś innego, powinny koniecznie udać się na wycieczkę do Rio Safari Park w Elche.

To zoo położone jest pomiędzy miastami Elche oraz Santa Pola i jest łatwe do znalezienia. Na powierzchni 100 hektarów zwiedzający trafią na 145 gatunków zwierząt, a łącznie żyje ich tam około 1400.

Szczególną atrakcją jest Safari Express. Większą część parku można zwiedzić w wygodny sposób przy pomocy małego pociągu na kółkach. Atrakcje, których w ten sposób nie można osiągnąć, są łatwo dostępne „z buta”. Jednak im więcej zwiedzimy na nogach, ty większa satysfakcja.

Jeśli chcemy zwiedzić cały park, warto zarezerwować sobie na to cały dzień, gdyż jest on naprawdę bardzo obszerny. Zadbano tutaj o dużo miejsca w cieniu, gdzie można też odpocząć i nabrać tchu.

Zadbano też o to, aby zwierzęta mimo życia w zamknięciu mogły jak najbardziej czuć się jak w swoim naturalnym otoczeniu. Dobrym przykładem jest tzw. Świątynia tygrysa. Jest ona otoczona wodą, przez co zwierzęta te nie mają możliwości wydostania się na zewnątrz, mimo to nie czują się zamknięte.

Kolejnym przyciągającym punktem jest królestwo białego lwa. Rodzina tego gatunku lwa jest bardzo rzadkim zjawiskiem tym bardziej w tego rodzaju parkach na całym świecie. Nawet w Afryce te zwierzęta można znaleźć tylko pojedynczo. Ich biały odcień skóry to mutacja, która występuje niezwykle rzadko. Ile białych lwów żyje na całym świecie, nie jest wiadomym.

Na dwóch wysepkach żyją orangutany z Borneo. Każdy z tych arsenałów ma powierzchnię około 350 metrów kwadratowych. U małp ważna jest nie tylko duża powierzchnia, ale i też wysokość, przez co łączna powierzchnia powiększa się do 3000 metrów kwadratowych.

Zadbano również o inny gatunek małpy – szympansy. Aby niczego im nie brakowało mają one do swojej dyspozycji areał o powierzchni 1000 metrów kwadratowych. Mają one liany oraz hamaki.

W afrykańskiej sawannie odtworzono typowy krajobraz tego kontynentu i zadbano o typowe zwierzęta – strusie, zebry oraz żyrafy. Ponadto zbudowano tutaj jaskinię dla gadów, gdzie można obejrzeć zza szyby anakondy, boa, aligatory czy nietoperze.

Czas umilają różne pokazy i występy zwierząt, na przykład fok czy papug, które zapewniają zabawę i dla małych i dla dużych.

Ceny biletów:
Dorośli od 12 do 65 lat – 22,50 Euro
Dzieci poniżej 12 lat – 17 Euro
Renciści (powyżej 65 lat) – 17 Euro
Osoby niepełnosprawne – 11,90 Euro
Dzieci do 3 lat – bezpłatnie
Studenci, duże rodziny oraz grupy otrzymują zniżki.

Tutaj można wejść na stronę parku: riosafari.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Torrevieja24.pl - Miasto w Hiszpanii Torrevieja.