Zakup Domu Wakacyjnego w Hiszpanii

Nabycie nieruchomości na terenie wiecznie słonecznej Hiszpanii to zdecydowanie fantastyczny ruch dla osób, które szukają swojego azylu poza granicami naszego państwa. Co więcej na Półwyspie Iberyjskim czeka na nas naprawdę ogromna ilość różnego rodzaju inwestycji, które mogą otworzyć nam drzwi do nowego, o wiele lepszego życia.

dom wakacyjny w Hiszpanii, zakup nieruchomościBudynek Intempo w mieście Benidorm w Hiszpanii / foto autor: Sztaf Piotr

Dlaczego akurat Hiszpania?

Przede wszystkim jest to naprawdę przyjaźnie nastawione do przyjezdnych państwo. Nie trudno to spotkań niezwykle życzliwych i co najważniejsze pomocnych ludzi. Co więcej bardzo przyjemne uczucie stanowi fakt posiadania własnego apartamentu o charakterze typowo wakacyjnym w takim kraju jak Hiszpania. Ta świadomość może uchronić nas przed popadnięciem w depresję spowodowaną głównie brakiem słońca w typowe deszczowe dni co są dość charakterystycznym zjawiskiem w naszym rodzimym kraju. Warto w tym miejscu podkreślić fakt, iż dwa najbardziej znane turystom hiszpańskie wybrzeża, czyli Costa Blanca, a także Costa de Sol mają ponad 320 słonecznych dni w trakcie jednego roku kalendarzowego. Jest to niewątpliwie fantastyczny wynik i cudowna sprawa. Poprzez zakup nieruchomości w Hiszpanii będziecie w stanie poznać od podszewki panujący tam nietuzinkowy klimat, bardzo łagodny, oraz otwarty śródziemnomorski styl życia, a także smak wspaniałych lokalnych potraw i alkoholi. Nie można oczywiście zapomnieć o wielu fantastycznych atrakcjach o charakterze turystycznym.

Przyjazny inwestorom rynek

Na wstępie warto podkreślić dość istotną kwestię, że w ubiegłym roku odnotowano naprawdę imponujące wyniki wśród różnego rodzaju inwestorów. Dobrą informacją dla tego typu osób jest zdecydowanie znaczna rozbieżność pomiędzy wzrostem wartości posiadanej nieruchomości, a przyrostem wielkości czynszu wynikającego z najmu. W sytuacji, gdy na przełomie 2018 roku ceny nieruchomości rosły niezwykle stabilnie to wartość rynku wynajmów wzrósł skokowo i nagle. Jest to bardzo dobra wiadomość dla osób, które chcą zainwestować środki w zakup mieszkania pod wynajem. Natomiast w przypadku osobników, którzy chcą na stałe się przenieść do Hiszpanii o wiele bardziej opłacalną kwestią będzie zakup nieruchomości na własność. Co więcej miesięczne zobowiązania wynikające z tytułu opłaty czynszów są wręcz nieproporcjonalnie wysokie względem cyklicznych zarobków. Ponadto hiszpańskie instytucje o charakterze bankowym są w obecnym czasie o wiele bardziej szczodre w kwestii przydzielania potencjalnych kredytów hipotecznych. Taka sytuacja rynkowa niezwykle sprzyja jego cyklicznemu i co najważniejsze stałemu rozwojowi. Staje się on dzięki temu o wiele bardziej atrakcyjnym polem dla inwestycji.

Formalności ściśle związane z zakupem nieruchomości

Do zrealizowania tego typu zakupu na terenie Hiszpanii konieczne będzie aktualny paszport świadczący o posiadaniu obywatelstwa w jednym z krajów należących do Unii Europejskiej, otwarte konto bankowe w jednej z hiszpańskich instytucji o tej charakterystyce, a także specjalistyczny hiszpański numer identyfikacyjny określany mianem „N.I.E.”.

Przebieg procesu nabycia nieruchomości

Na wstępie po wybrani konkretnej nieruchomości koniecznym ruchem będzie podpisanie umowy rezerwacyjnej z jej właściciel, tudzież wyznaczonym przez niego reprezentantem. W międzyczasie koniecznie będzie uiszczenie wpłaty w charakterze zadatku wynoszącej od 3 do 5 tysięcy euro. Przez to zostaniecie zobowiązani do finalnego zakupu nieruchomości. Zostaną także przy okazji określone podstawowe warunki sprzedaży. Posiadanie tego typu umowy stanowi podstawę do założenia konta w jednym z hiszpańskich banków co także jest nieodzownym krokiem w trakcie całego procesu. Nie można co więcej zapomnieć o złożeniu specjalnego wniosku w kontekście uzyskania numeru identyfikacyjnego N.I.E. Na terenie Hiszpanii obowiązuje wyłącznie czekowa forma płatności w przypadku tego typu zjawisk. Następnie należy ustalić ze stroną sprzedającą dokładny termin wizyty u notariusza, która będzie miała na celu zawarcie aktu przeniesienia własności nieruchomości, które będzie kluczem do uzyskania własności w kontekście nabywanej nieruchomości.

Co warto zrobić przed przyjazdem do Hiszpanii?

Jeszcze zanim zdecydujesz się nabyć nieruchomość w Hiszpanii dokładnie przemyśl sobie wszelkie plusy, a także minusy powiązane z tego typu inwestycją, oraz odpowiedz sobie kilka zasadniczych pytań do których zaliczamy przede wszystkim „Jaką główną rolę ma ona tak właściwie spełniać?”. Dzięki temu będziecie w stanie dobrać odpowiednio właściwe miejsce względem własnych zamiarów i oczekiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Torrevieja24.pl - Miasto w Hiszpanii Torrevieja.