Wstrzymane budowy na Punta Prima

Władze miasta Torrevieja zdecydowały się na wstrzymanie prac budowlanych kilku wieżowców o powierzchni 20.000 metrów kwadratowych, które trwają obecnie na Punta Prima. W sąsiedztwie wieżowców SeaSenses dewelopera TM, mają powstać cztery dodatkowe, dziesięciopiętrowe wieżowce.

Miasto chce jednak poczekać na wyniki badania na temat archeologicznych pozostałości po ochronnej piwnicy guardii civil. Piwnica ta powstała jeszcze za czasów hiszpańskiej wojny domowej i stanowi razem z podupadłymi murami starej kwatery carabinerosów jednym z niewielu interesujących zabytków miasta. Jednak aby można było ją zwiedzać, musiałaby ona najpierw zostać odrestaurowana.

Obecnie jeden chiringuito używa część piwnicy jako przechowalnię na stoły i krzesła. Tak zwany „Plan Parcial 1B” należy do najstarszych planów zabudowy w Torrevieji i został ustanowiony w 1965 roku, w 1985 roku zmieniony, a w 1986 roku zapisany w planie zagospodarowania przestrzennego.

Pierwotnie przewidywano tam budowę domów apartamentowych nie wyższych niż cztery piętra. Podobnie jak przy wieżach SeaSenses od TM zaplanowano tam jednak budowę dziesięciopiętrowych wieżowców.

Władze miasta chce w ramach zatrzymania prac budowlanych zbadać, czy chiringuitos z Punta Prima działają legalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Torrevieja24.pl - Miasto w Hiszpanii Torrevieja.