Karnawał w Cartagenie

Cartagena – Od 200 lat Cartageńczycy paradują i parodiują w trakcie karnawału. Od XVIII wieku regularnie świętuje się tutaj piątą porę roku, która jest ostatnią okazją do zabawy przed długim okresem postu, który w tamtych czasach był jeszcze srogo dozorowany przez wszechmocny Kościół Katolicki i w razie wykroczeń wyciągano też odpowiednie konsekwencje. W międzyczasie karnawał nawet całkowicie zakazano, czego nie wszyscy Cartageńczycy przestrzegali.


Kandydatki na Królową Karnawału miesiącami trenują w studio fitness, a ich kostiumy mogą ważyć nawet do 40 kilogramów!

Wielka parada karnawałowa w Cartagenie odbędzie się już tej soboty, 2 marca od godziny 18:00 i wystartuje z Avenida Alameda San Antón aż do ratusza nieopodal portu. W tym roku swoją obecność zapowiedziało 60 grup tanecznych oraz kluby liczące prawie 5.000 członków, a na starym mieście oczekuje się 60.000 widzów całego spektaklu. Więcej informacji można zaczerpnąć na stronie: www.carnavalcartagena.es.

Kolejny pochód karnawałowy odbędzie się w San Pedro del Pinatar 3 marca od godziny 17:00 oraz 2 marca od godziny 11:00 dla dzieci. Obydwa startują przy Plaza de la Constitución.

Zobacz naszą relację video z Karnawału 2019 w Cartagenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Torrevieja24.pl - Miasto w Hiszpanii Torrevieja.