Torrevieja znowu na ostatnim miejscu

Według statystyk Torrevieja to nadal „najbiedniejsze miasto w Hiszpanii”.

Również najnowsze dane Krajowego Urzędu Statystycznego w Hiszpanii (INE) pokazują, że Torrevieja ma się nie najlepiej. Średni roczny dochód na domostwo w Torrevieji według najnowszych danych INE z 2014 roku wynosi 14.462 Euro.

Tym samym Torrevieja ląduje na ostatnim miejscu rankingu 126 hiszpańskich miast. Niemniej jednak kwota ta w porównaniu do poprzedniej wzrosła o 487 Euro. Torrevieja jednak z takim wynikiem należy do trzech najbiedniejszych miast Hiszpanii, razem z Fuengirolą (18.225 Euro) i Sanlucar (17.222 Euro).

Na pierwszym miejscu rankingu leży Pozuelo de Alarcon leżące nieopodal Madrytu, gdzie średnie roczne zarobki wynoszą 73.014 Euro.

Zarówno władze miasta jak i opozycja zwróciły jak co roku uwagę na to, że statystyka Urzędu Statystycznego INE jest zwodnicza i wprowadzająca w błąd, ponieważ około 40 procent społeczności w Torrevieji to obcokrajowcy, którzy pobierają renty oraz pensję w swoim rodowitym kraju, a te dochody nie są brane pod uwagę.

Wielu obcokrajowców nie jest nawet zameldowanych w Torrevieji, nawet jeśli większość czasu w roku spędzają właśnie tutaj. Poza tym należy wziąć pod uwagę obecnie kwitnący w Torrevieji czarny rynek, który oczywiście wzbogaca dochody wielu gospodarstw domowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Torrevieja24.pl - Miasto w Hiszpanii Torrevieja.