Planowana rozbudowa drogi N-332

Od 2010 roku jest planowana przebudowa ośmiokilometrowego odcinka obwodnicy Torrevieji N-332 „Via Parque” na drogę czteropasmową tak, jak nastąpiło to już w Orihuela Costa czy Guardamar. Jednak ze względu na rosnący konflikt polityczny między Valencią a Madrytem ten szesnastomilionowy projekt nadal czeka na ukończenie. A termin rozpoczęcia budowy nawet nie jest przewidywany.

Burmistrzowi miasta, Jose Manuel Dolónowi, po dwóch latach zawziętego i cierpliwego składania podań wreszcie miarka się przelała i ma on już dość przypatrywania się temu, jak władze regionu Valencia oraz ministerstwo ruchu drogowego zwalają na siebie wzajemnie odpowiedzialność, aby tylko dalej nic nie musieć robić. Jest mu obojętne to, kto ponosi winę.

Dolón wyjaśnił, że będzie wzywał wszystkich mieszkańców do zbierania podpisów oraz demonstracji. Udział w całym przedsięwzięciu mają brać również siedem grup rady miejskiej w ratuszu w Torrevieji jak również zjednoczenia i stowarzyszenie zarządzania miastem. Na platformie internetowej change.org miasto rozpocznie kampanię online.

Również rządząca koalicja w parlamencie Valencii, parlament w Madrycie oraz dalsze gminy Vega Baja mają brać udział w żądaniu szybszej rozbudowy drogi N-332. Burmistrz Dolón ma zarządzić sprawdzenie, czy możliwe jest umieszczenie ogromnych banerów na mostach po obu stronach drogi. Jeden miałby zostać umieszczony w pobliżu szpitala a drugi w okolicach centrum handlowego Habaneras.

Niedawno Dolón otrzymał list z Madrytu, które też upublicznił. Dyrektor generalny budowy dróg w Madrycie Jorge Urrecho upiera się przy tym, że projekt regionu Valecia został przeanalizowany. Valencia musi jednak najpierw stworzyć listę błędów. Równocześnie w piśmie z 2005 roku nie napisano jasno i dokładnie, że region Valencia ma pokryć czteropasmową rozbudowę obwodnicy N-332 w Torrevieji.

Niestety cierpią na tym również sąsiednie miejscowości. Szczególnie w okresie letnim na obwodnicy powstają ogromne korki, przez co piszą o tym nawet krajowe media. Korki sięgają do takich miast jak Orihuela, Pilar de la Horadada i Gurdamar del Segura. Droga N-332 stanowi najważniejsze pasmo drogowe regionu przebiegające z południa na północ wzdłuż wybrzeża.

Dolón uważa, że aby projekt wreszcie mógł ruszyć potrzeba publicznej presji ze strony władz miasta oraz mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Torrevieja24.pl - Miasto w Hiszpanii Torrevieja.