Ślady w soli

Torrevieja – Od około dwóch tygodni w salinas w mieście Torrevieja można skorzystać z wycieczki mini ciuchcią i już cieszą się one sporym zainteresowaniem wśród turystów.

Osoby, które chcą podziwiać zakład wydobywania soli przy różowym jeziorze, ale nie chcą jednocześnie usmażyć się na słońcu, mogą skorzystać z kursu o godzinie 20:00. Wtedy to tuż przed zachodem słońca można podziwiać wspaniałe i spektakularne gry kolorów w solnym zbiorniku. Jednak o bilety trzeba się postarać na kilka dni wcześniej.

Wycieczki po salinas odbywają się codziennie od godziny 10:00 do 20:00 i to co godzinę. Na razie takie wycieczki zaplanowano do września. Bilety można nabyć na miejscu odjazdu koło Hippie-market na Paseo de la Libertad. Jeśli zainteresowanie nie zmaleje, to organizator Trainvision będzie organizował wycieczkę przez cały rok.

Samochód w kształcie małej ciuchci najpierw będzie przeciskała się przez gęsty ruch turystów i będzie podążała wzdłuż starego kanału, który łączy ze sobą morze i różową lagunę. Powstał on ponad 500 lat temu, a stary mur to wszytko, czym w Torrevieja można by nazwać „Starym Miastem“.

W trakcie 50 – minutowej wycieczki na razie można usłyszeć przewodnika po hiszpańsku oraz angielsku, a niedługo mają być dostępne dwa nowe języki – rosyjski oraz francuski. O niemieckim na razie nie słychać, nie wspominając o polskim… No cóż, chyba wszyscy wychodzą z założenia, że jesteśmy na tyle zintegrowani, e dogadamy się w każdym języku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Torrevieja24.pl - Miasto w Hiszpanii Torrevieja.