Torrevieja zmniejsza swoje zadłużenie

Zadłużona Torrevieja zmniejszyła swoje zadłużenie do 30 milionów euro, co stanowi połowę początkowej stawki.

Podczas posiedzenia rządu koalicja zielonych, socjalistów, zjednoczonej lewicy oraz APTce wypowiedziały się za przejęciem kolejnych 20 milionów euro na obsługę zadłużenia miasta Torrevieja wobec banków.

Dzięki temu mają zostać wyrównane zaległe wypłaty odszkodowań oraz rozwiązane kredyty pochodzące jeszcze z czasów rządów Partii Ludowej PP.

Burmistrz miasta Jose Manuel Dolón nie wykazał „żadnego zainteresowania, aby spłaty kredytów stały się sprawą priorytetową miasta”, ale nie chciał on też dalej spłacać tak wysokich odsetek, które miasto ciągną miasto w niekończące się diabelskie koło i tym samym obciążają finansowo.

Należąca do opozycja partia PP zarzuciła władzom miasta bycie „przyjacielem banków”. Burmistrz Dolón odpowiedział na to, że to właśnie konserwatywna władza PP w Madrycie prawnie ustanowiła pierwszeństwo spłat kredytów ponad inwestycjom socjalnym służącym mieszkańcom miasta.

Podczas gdy w 2012 roku długi miasta przy władzy PP wynosiły jeszcze 75 milionów euro, to do końca tego roku prognozowane jest osiągnięcie kwoty 30 milionów euro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Torrevieja24.pl - Miasto w Hiszpanii Torrevieja.