Ubóstwo w regionie Murcia

Około ośmiu procent społeczności w regionie Muria musi wyżyć za 342 euro miesięcznie. Pomimo malejącej liczby bezrobocia 8,1 procent ludzi w regionie Murcia jest dotkniętych skrajnym ubóstwem. Oznacza to, że takie osoby muszą przez miesiąc wyżyć za jedyne 342 euro. Tym samym region Murcia leży 1,7 procent ponad średnią narodową.

Przed Murcią na liście znajdują się tylko Kanary, Ceuta oraz Andaluzja, podczas gdy Navarra, La Rioja i Pais Vasco zaliczają się do regionów z najniższą liczbą ubóstwa. W całej Hiszpanii aż 13 milionów ludzi żyje na granicy minimum egzystencjalnego. Wynika tak z raportu organizacji EAPN (European Anti Poverty Network), która w Hiszpanii w 2004 roku podjęła się walki przeciwko ubóstwie oraz socjalnej demarkacji.

Przewodniczący EAPN dla regionu Murcia, Diego Cruzado wniósł apel do władz Murcii odnośnie międzynarodowego dnia walki z biedą, aby wspomogli oni powstawanie nowych firm, których celem jest integracja osób do życia zawodowego stojących przed socjalną demarkacją.

Prezydent Murcii Fernando López (PP) zapowiedział, że władza w tym roku przygotowała subwencje w wysokości 40 milionów euro dla organizacji pozarządowych na pomoc dla rodzin, programy zatrudnialności, dotacje czynszowe oraz dotacje na materiały do nauczania oraz dla szkolnych stołówek.

Generalna dyrekcja do spraw socjalnych oraz rodzin z EAPN dodatkowo udostępniła 1,5 milionów euro, które są przeznaczone dla dofinansowania programów przeciwko socjalnej demarkacji. Premier López zaznaczył przy tym, że pomoc socjalna w regionie Murcia została podniesiona z 300 na 430 euro miesięcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Torrevieja24.pl - Miasto w Hiszpanii Torrevieja.