Śmieciarze narzekają na zardzewiałe kontenery

Torrevieja – Pracownicy zakładu higieny komunalnej miasta Torrevieja już na początku tego roku publicznie wyrazili swoje niezadowolenie ze względu na stan kontenerów przeznaczonych do odpadów biologicznych, które były zardzewiałe i uszkodzone. Kontenery, które są porozstawiane na wielu osiedlach mieszkaniowych, aby ludzie mieli gdzie wyrzucać swoje odpady z ogrodu czy resztki z kuchni, mają pordzewiałe dna.

I tu zaczyna się problem. W momencie zabierania śmieci taki kontener zawiera nawet jedną tonę odpadów i podczas załadowania na śmieciarę takie dno może po prostu odlecieć, a cała zawartość śmietnika wypaść na drogę. Łącznie na terenie całego miasta Torrevieja stoi około 60 takich właśnie kontenerów. Połowa z nich jest zdezelowana, co jest powodem skarg pracowników. Jest to ich zdaniem nie do przyjęcia, aby firma zajmująca się higieną komunalną jak i jej rada milczały na ten temat, jeśli jednocześnie bezpieczeństwo pracowników jest zagrożone.

Firma, która po wygaśnięciu koncesji z miastem w 2016 roku bez jakiejkolwiek umowy zajmuje się wywozem śmieci to Acciona. Zarabia ona na tym rocznie około 13 milionów euro. Do obowiązków firmy należy nie tylko wywożenie śmieci, ale i też dbanie o czystość na plażach oraz czyszczenie ulic. To nie pierwszy raz kiedy pracownicy publicznie się skarżą. Latem krytykowali oni bowiem zły stan kabin prysznicowych oraz toalet w siedzibie ich firmy. Pracownicy zostali wtedy poważnie potraktowani i od razu podjęto się prac renowacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Torrevieja24.pl - Miasto w Hiszpanii Torrevieja.