Pod presją

Podczas wielkiego pożaru lasów w Jávea we wrześniu 2016 roku w akcji gaśniczej brało udział setki oddziałów straży pożarnej z całej prowincji Alicante.

San Vicente del Raspeig – Wykonują najcięższą pracę w ekstremalnych warunkach. „Czasem”, jak mówi Pepe Cerdá, „przy gryzącym dymie i wycieńczeniu jedyne co pomaga to głęboki wdech tlenu z butli”.

Jako adjutant jest zastępcą szefa Straży Pożarnej prowincji Alicate. Z liczbą ponad 600 strażaków (w tym, co trzeba powiedzieć, dwie kobiety) Consorcio de Bomberos jest odpowiedzialne za walkę z pożarami oraz ratowanie ludzi w całej prowincji Alicante.

Głowna siedziba straży znajduje się w San Vicente del Raspeig, przy dużym rondzie, zaraz obok zjazdu z autostrady A-7 przy Uniwersytecie Alicante. Na obszernym terenie znajdują się setki sił operacyjnych, pojazdów gaśniczych i helikopter ratowniczy Alfa-1.

Helikopter jest w akcji minimum trzy razy w tygodniu i już nie raz uratował życie zranionych turystów w Peñón de Ifach w Calp czy Puig Campana koło Finestrat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Torrevieja24.pl - Miasto w Hiszpanii Torrevieja.