Klimat i pogoda w rejonie Torrevieja

Regiony miasta Torrevieja jak i samo miasto warto jest odwiedzić o każdej porze roku. Temperatury nawet w grudniu czy styczniu nie spadają poniżej czterech stopni. Również w zimowych miesiącach jest tutaj przyjemnie ciepło. Na Costa Blanca przez 320 dni w roku świeci słońce, co daje łącznie około 3000 godzin. Deszcz pada tutaj przez 30 dni w całym roku. A więc kto chce mieć pewność, że podczas urlopu nie złapie go deszcz, musi udać się właśnie tutaj 🙂

Na południu Hiszpanii rzadko zdarza się tak, aby padało kilka dni pod rząd. Częściej zdarza się, że zamiast zwykłego deszczu spada krótka ulewa, którym towarzyszy wiatr. Szczególnie w okresie letnim wielu turystów uważa to zjawisko za bardzo przyjemne. U nas przyjęło się powiedzenie, że nazwa Torrevieja pochodzi od tego, że cały czas tu wieje 😉

Latem termometr pokazuje temperatury dochodzące do 35 stopni Celsjusza w cieniu, rzadko zdarza się, aby było to więcej. Ze względu na to, że zimą nadal panują dla nas raczej wiosenne temperatury, to każdy okres w roku nadaje się do tego, aby się tu urlopować.

Wiosną na Costa Blanca zdarzają się temperatury około 20 stopni Celsjusza i mogą one osiągnąć nawet 26 stopni. Wiosną prawdopodobieństwo ulewy jest znacznie większe niż latem. Wiosną kwitną tutaj drzewa migdałowe i krajobraz Hiszpanii prezentuje się w różowej szacie. Z biegiem czasu można podziwiać też kwitnące cytrusy. Jeśli ktoś nie lubi upałów, to wiosna w Torrevieji jest właśnie dla niego.

Podczas gdy wiosną w Torrevieji słychać jeszcze przeważający język hiszpański, to zmienia się to diametralnie latem. Istnieje tu wtedy babiloński nieład wszystkich możliwych języków, a przybyli urlopowicze chcą jednego: plaży, opalania się i kąpieli w morzu albo basenie. Temperatury osiągają latem około 30 stopni. Dla zwykłego Europejczyka jest to gorąco ale jeszcze nie nieprzyjemne.
Nieraz zdarzają się jednak temperatury około 40 stopni Celsjusza, które niesie ze sobą wiatr z Afryki, zwany tutaj jako „Leveche“.

Jesień to druga optymalna pora roku na urlop w Torrevieja. We wrześniu oraz w październiku można spokojnie się jeszcze opalać i zażywać kąpieli w morzu czy basenie. Średnia temperatura w październiku to około 25 stopni, jednak zamiast kąpieli w morzu można oddać się innym sportom, jak jazda na rowerze czy wędrówka.

Prawdziwej zimy tutaj nie zobaczymy, chociaż w styczniu tego roku zdarzyło się tak, że spadł pierwszy od 100 lat śnieg i to właśnie w Torrevieji. O tej porze roku polecamy urlop tym, którzy lubią ciszę i spokój, gdyż jest tu w porównaniu do lata pusto, szczególnie na plaży. Temperatury leżą tutaj około 14 do 17 stopni Celsjusza, ale czasem jest tu też 20 stopni.

Wiosna czy zima jest polecana na urlop również ze względu na o wiele niższe ceny, nie tylko lotów, ale i też mieszkań do wynajęcia bądź hoteli. Podczas gdy latem można smażyć się głównie na plaży, to reszta roku na Costa Blanca ma w ofercie o wiele więcej fajnych atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Torrevieja24.pl - Miasto w Hiszpanii Torrevieja.