Oszustwo przy wynajmie mieszkań

Torrevieja – gwardia cywilna zatrzymała 28-letnią hiszpankę pochodzenia bośniackiego, która dopuszczała się oszustw przy wynajmie mieszkań. Odpowie ona teraz przed sądem za sfałszowanie dokumentacji, nielegalne zajęcie nieruchomości, oszustwo oraz kradzież. Dotychczas ujawniono pięć przypadków wynajmu mieszkań poszkodowanych osób.

Na początku października pewne małżeństwo z Torrevieja udało się na wycieczkę. Po powrocie zauważyli oni, że włamano się do ich mieszkania. Policja odkryła w tym samym budynku łącznie pięć mieszkań, które były nielegalnie wynajmowane.

Najemcy posiadali z pozoru poprawne umowy najmu, jednak dane osoby wynajmującej były fałszywe. Według śledztwa gwardii cywilnej kobieta śledziła pusto stojące mieszkania, wyłamywała zamki i wstawiała nowe. Z przychodzących na dany adres rachunków, takich jak za prąd robiła ona fałszywe umowy najmu i częściowo ogłaszała mieszkania do wynajmu nawet w internecie.

Najemcy po tym, jak zgłosili się w sprawie ogłoszenia wierzyli, że posiadają prawną umowę najmu. Gwardia cywilna wzywa wszystkich do tego, aby przy wynajmie mieszkania żądać od najemcy odpowiednich dokumentów, pokazujących do kogo należy dana posiadłość.

Jeśli natomiast to my gdzieś wyjeżdżamy, poprośmy sąsiada o to, aby wyciągał naszą pocztę ze skrzynki i od czasu do czasu zerknął, czy oby nie zadomowili się w naszym gniazdku nowi lokatorzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Torrevieja24.pl - Miasto w Hiszpanii Torrevieja.