Urlop na kutrze rybackim

Torrevieja – Zapewne każdemu marzyło się kiedyś aby chociaż raz móc przepłynąć się kutrem rybackim. Tradycyjny połów ryb dotychczasowo odbywał się bez turystów gdyż nie pozwalała na to kwestia ubezpieczeniowa. To jednak ma się zmienić.

Jeśli chodzi o plany miasta Torrevieja oraz ministerstwa turystyki regionu Valencia to w Centro de Turismo (CdT) w Torrevieja odbyła się właśnie konferencja pod nazwą „Pescaturisme” czyli turystyka rybacka.

Politycy, rybacy, firmy oraz gospodarze dyskutowali o możliwości zaoferowana turystom i urlopowiczom czegoś innego oprócz słońca i plaży. Z takiej strategii na pewno każda ze stron odnosiłaby zyski. Turyści, ponieważ mogliby oni zarezerwować sobie wyprawę w morze i poznać tradycyjną sztukę rzemieślniczą tego regionu. Rybacy, ponieważ mieliby oni nowe źródło zarobku. Miasto, ponieważ dzięki nowym atrakcjom poprawiłby się jego image i atrakcyjność na rynku turystycznym.

„Pracujemy nad tym, aby rozpowszechnić miejscowe produkty oraz gastronomię regionu Valencia na skalę międzynarodową.” – wyjaśniła Raquel Huete podczas konferencji. Przewodnicząca walencjańskiej agencji turystyki (AVT) dostrzega w rybołówstwie ogromny potencjał.

Turyści mogliby w przyszłości zwiedzać halę aukcji rybnych, tzw. lonja i z pierwszej ręki zaczerpnąć informacji na temat potraw rybnych oraz ich przyrządzania i wypłynąć w morze na połów.

„Przeżycie rybaków przy pracy jest wyjątkowe.” – mówi Fanny Serrano, która jest radną do spraw turystyki miasta Torrevieja. Gdzie indziej takie projekty już są sukcesywnie przeprowadzane, jak na przykład na Korsyce.

To właśnie tam Francisco Garcia prowadzi firmę Trip&Feel, która organizuje wyprawy z rybakami dla turystów. Jego wniosek jest taki, że ten pomysł pomaga szczególnie młodym rybakom mimo ich małych zarobków wytrwać w tym zawodzie. Poza tym nie muszą oni żyć tylko i wyłącznie z połowu ryb.

Droga do otwarcia rybołówstwa dla turystów jest jednak jeszcze bardzo daleka. Ministerstwo rybołówstwa w regionie Valencia przewiduje wspólne wejście na rynek wszystkich stowarzyszeń rybaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Torrevieja24.pl - Miasto w Hiszpanii Torrevieja.