Wsparcie dla rynku turystycznego w Torrevieja

Torrevieja – „Turystyka na południu Costa Blanca tworzy bardzo interesującą niszę rynkową.” Maria Hernandez jest przekonana o tym, że wiele ofert dla turystów jeszcze się nie wyczerpało. Jako przewodnicząca walenckiego zjednoczenia przewodników jest ona jedną z sześciu ekspertów, którzy w ramach regionalnego paktu pokazują młodym przedsiębiorstwom oraz bezrobotnym osobom szanse rozwinięcia interesu na lokalnym rynku turystycznym.

Trzy komuny: Guardamar del Segura, Torrevieja oraz Pilar de la Horadada wiosną tego roku zjednoczyły się w tak zwany „Plan Territorial de Empleo”. Celem tego paktu jest wspieranie innowacyjnych pomysłów dla produktów związanych z turystyką, czyli takich, które będą dbały o to, że wybrzeże Costa Blanca będzie nie tylko celem turystów w lecie, którzy poszukują słońca i plaży, ale będzie przez cały rok atrakcyjnym celem podróży – wyjaśnia Hernandez.

W jej zespole pracują takie osoby jak socjolog, technik administracji, historyk, ekonomista, ekolog oraz dwóch specjalistów do spraw turystyki. Od kwietnia specjaliści stworzyli listę lokalnych ofert dla turystów w tych trzech miejscowościach. Ich zainteresowanie wzbudziło szczególnie pytanie, jakie obszary zostały dotychczas zignorowane.

W swoich workshopach specjaliści przekazują wiedzę na temat przyszłościowych branż przemysłowych związanych z turystyką. W Torrevieja takie dwugodzinne spotkanie odbyło się 20 i 21 czerwca i odwiedziło je prawie 30 słuchaczy. Ferran Gomez jest historykiem. Jako przykład podaje on turystykę ekologiczną – obserwowanie ptaków w salinie w Santa Pola oraz w parku natury La Mata-Torrevieja.

„Brzmi to może banalnie i jako model biznesowy kompletnie bez szans, ale mało kto wie, że zjednoczenie ornitologiczne z Wielkiej Brytanii liczy sobie ponad 3 miliony członków. Wraz z organizacją ptasich Safari można przyciągnąć wielu turystów z siłą nabywczą, którzy jesienią oraz zimą odwiedzają południową część Costa Blanca.

Maria Hernandez mówi również, że w regionie Walencja brakuje przewodników turystycznych. Wielu turystów byłoby zainteresowanych życiem tutejszych mieszkańców. Chciałoby przyjrzeć się na przykład ich pracy przy łowieniu ryb, zwiedzić słynne zabytki regionu czy wziąć udział w szybkim kursie gotowania tutejszych potraw.

Celem nowego rynku pracy jest rozpowszechnienie niszy rynkowej i wspomóc przedsiębiorczą kreatywność oraz pomóc bezrobotnym osobom w znalezieniu miejsca pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Torrevieja24.pl - Miasto w Hiszpanii Torrevieja.