Od Poncjusza do Piłata

Torrevieja – To miasto, które prawie w ogóle nie ma hoteli, ale za to około 120.000 apartamentów. Wiele z nich jest nadal nielegalnie wynajmowane.

Tylko przez jeden rok liczba oficjalnych zezwoleń na wynajęcie prywatnego apartamentu wakacyjnego wzrosła aż o 70 procent i wynosi obecnie około 11.000. Jest to dosyć skromny wynik biorąc pod uwagę wzrost zaostrzonych kontroli ze strony walencjańskich władz na podstawie nowego, obowiązującego prawa Ley de Turismo.

Na samym portalu Airbnb, który jest wiodący, jeśli chodzi o platformy rynku z wynajmem, oferowanych jest w mieście i okolicy aż po Mar Menor około 36.000 obiektów, wiele z nich nielegalnie.

Szacowany miesięczny obrót w mieście Torrevieja poza sezonem letnim według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Alicante to 1,5 milionów Euro. W całym mieście znajduje się 120.000 mieszkań z 250.000 łóżkami, potencjał jest więc ogromny i nie do skontrolowania.

Podczas gdy władze państwowe grożą za nielegalny wynajem drakońskimi karami, władze miasta Torrevieja życzą sobie „kampanii uświadamiającej i w końcu jednolitej instrukcji legalizacji”. Powinno się postrzegać wynajmujących „lepiej jako partnerów niż delikwentów.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Torrevieja24.pl - Miasto w Hiszpanii Torrevieja.