Prawdziwy hipisowski targ

Jávea – Znany w całej Hiszpanii „Hippy-market” można zwiedzić również nieopodal Torrevieji. W legendarnej ogrodowej dyskotece Hacienda przy Cabo de San Antonio na Montgó będzie otwarty co wtorku od godziny 19:00 do 24:00. 25 straganów oferuje wiele artykułów w stylu vintage, antykwariatów, rękodzieła, odzież, akcesoria a nawet płyty winylowe.

Obecnie poszukiwani są jeszcze chętni wystawcy, którzy będą pasować do koncepcji tematu hipisowskiego. Opłata za stoisko w tym roku nie będzie pobierana w hołdzie zmarłemu szefowi dyskoteki, Harrisowi Sportesowi. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyć będzie muzyka na żywo, zabawa dyskotekowa oraz stoiska z jedzeniem.

Jávea straciła w zeszłym roku wraz Harrisem Sportesem bardzo tradycjonalną postać: założyciel dyskoteki Hacienda w obszarze Les Planes zmarł w wieku 75 lat po długiej chorobie. Z pochodzenia Francuz, którego wszyscy zwali Aris, uchodzi za jednego z praojców hiszpańskiego ruchu hipisowskiego. W połowie lat sześćdziesiątych stworzył on swoją haniendą centrum kultowe, do którego przychodzili wszyscy jeszcze zanim mieli pojęcie o Ibizie.

Przez jego dyskotekę przewinęło się wiele znanych gwiazd, nawet sam król Felipe jeszcze za czasów gdy był księciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Torrevieja24.pl - Miasto w Hiszpanii Torrevieja.