Miasto Torrevieja

Torrevieja to miasto położone na południowym wschodzie Hiszpanii przy Costa Blanca, które słynie głównie z wydobywania soli. Dzisiejsze miasto powstało wokół starej wieży, stąd też nazwa Torrevieja, co oznacza właśnie „stara wieża”.

Torreveja zajmuje powierzchnię równą około 70 kilometrów kwadratowych i liczy około 85 tysięcy mieszkańców. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że większość domów oraz mieszkań stoi pusta, gdyż należy ona do obcokrajowców inwestujących w immobilia.

Jeszcze w 1970 roku Torrevieja była małym miasteczkiem liczącym jedynie 11 tysięcy mieszkańców. Jednak wraz z rosnącym zainteresowaniem turystów miasto to zaczęło przeżywać prawdziwy „boom”.

W przeciągu zaledwie 30 lat Torrevieja stała się dużym miastem liczącym ponad 100 tysięcy mieszkańców, z czego ponad połowa to obcokrajowcy stu różnych narodowości.

Podczas sezonu urlopowego Torrevieja staje się metropolią przekraczającą liczbę miliona mieszkańców. W tym czasie o Torrevieji zjeżdżają się również Hiszpanie z rejonu Madrytu, aby spędzić tam swoje wakacje.

Oprócz turystyki, Torreviejski rynek napędzany jest jeszcze przez wydobycie soli i to a dodatek jedno z najbardziej znaczących w całej Europie oraz z tradycjonalnego rybactwa.

Największą widoczną atrakcją w tym mieście jest solanka. Jest to dosyć spore jezioro, którego woda jest koloru różowego. Wielu ludzi odwiedza to miejsce ze względu na wysoką zawartość soli i jej właściwości leczniczych. Jest to też świetne miejsce dla ludzi niepotrafiących pływać. Każdy unosi się na powierzchni wody nawet na siedząco.

Dla potrafiących pływać poleca się zwiedzenia kilku plaż z miękkim i drobnym piaskiem, a ponadto koniecznie trzeba zobaczyć zatoki skałkowe z pięknym widokiem na morze i promenadami, gdzie można się najeść.

Torrevieja to z pewnością miejsce godne polecenia i odwiedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Torrevieja24.pl - Miasto w Hiszpanii Torrevieja.