Interwencja policji na plaży dla psów

Torrevieja – mar. W połowie, a najpóźniej pod koniec czerwca w Torrevieja miały powstać nowe i pierwsze plaże dla czworonogów – Cala del Moro (przy Paseo Acantilado aż do południowego końca Cabo Cervera) jak i Zone Punta Margalla (przy Avenida de los Marineros). Niektórzy właściciele psów potraktowali tą informację za bardzo dosłownie i już zaczęli spacerować ze swoimi pupilami przez plaże.

Władze porządkowe miasta oraz miejscowa policja szybko jednak ich przegonili, ponieważ inni użytkownicy plaży, którzy chcieli ominąć tłumy ludzi na plażach, poczuli się zakłóceni i wskazali na zakaz psów na publicznych plażach.

Mieli też do tego prawo, ponieważ strefy dla psów na początku lipca jeszcze nie zostały ani oznaczone tabliczkami ani nie zostały odgrodzone od zwykłych plaż.

Doszło do kilku agresywnych wymian zdań między właścicielami psów, które wymagały interwencji dziesięcioosobowej ekipy jednostek specjalnych, GRO. Dokładnie takiego rodzaju konflikty miały zakończyć plaże dla psów. Według władz miasta wszystko to „kwestia cierpliwości i kilku dni…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © Torrevieja24.pl - Miasto w Hiszpanii Torrevieja.